Najlepsze Samochody Terenowe na Rok 2023

Nowe modele samochodów terenowych debiutują co roku, ale które z nich będą najlepsze w 2023? Przyjrzyjmy się pięciu kandydatom do miana Najlepszego Samochodu Terenowego na Rok 2023.

  1. Land Rover Defender 130

Po powrocie w 2019 roku po trzyletniej przerwie, Land Rover Defender zdążył już zdobyć serca fanów terenowych wozów. W 2023 roku Defender zyska wersję 130, oferującą więcej przestrzeni i pojemności bagażnika. Model ten będzie mógł pomieścić nawet osiem osób. Nowy Defender 130 będzie napędzany przez silnik benzynowy o pojemności 3,0 litra, który osiąga 395 KM.

  1. Jeep Grand Cherokee L

Od czasu debiutu w 1992 roku, Jeep Grand Cherokee stał się jednym z najbardziej rozpoznawanych i lubianych samochodów terenowych na świecie. W 2023 roku Jeep wprowadził Grand Cherokee L – wydłużoną wersję modelu, oferującą przestronne wnętrze i trzy rzędy siedzeń. Grand Cherokee L będzie miał również zaawansowany napęd na cztery koła i szereg funkcji, umożliwiających pokonywanie trudnych warunków terenowych.

  1. Toyota 4Runner TRD Pro

Toyota 4Runner jest jednym z ulubionych samochodów terenowych wielu kierowców. W 2023 roku Toyota wprowadzi wersję TRD Pro, która ma być jeszcze bardziej wydajna w trudnych warunkach. Nowy TRD Pro będzie wyposażony w specjalnie zaprojektowaną przednią kratkę, amortyzatory oraz opony terenowe, zapewniające trakcję nawet na największych przeszkodach.

  1. Mercedes-Benz G-Class 4×4²

Mercedes G-Class to luksusowy samochód terenowy, który jest ceniony za swoją jakość, wytrzymałość i wygodę. W 2023 roku Mercedes wprowadzi wersję 4×4² – wersję zaprojektowaną do pokonywania nawet najbardziej ekstremalnych warunków terenowych. Ten model będzie wyposażony w zaawansowany napęd na cztery koła, który będzie miał zdolność do pokonywania nawet największych przeszkód.

  1. Ford Bronco Raptor

Do 2023 roku Ford wprowadzi wydajną wersję najnowszej reinkarnacji legendarnej Bryki – Ford Bronco Raptor. Ten model oferuje szereg ulepszeń w porównaniu do zwykłego Bronco, w tym zwiększoną prześwit, lepszy napęd na cztery koła oraz bardziej agresywny wygląd. Raptor będzie napędzany przez V6 o mocy 450 KM.

Wszystkie te pięć samochodów ma spore szanse na tytuł Najlepszego Samochodu Terenowego na Rok 2023. Będzie to zależało od indywidualnych potrzeb i preferencji kierowców, ale jedno jest pewne – każdy z tych modeli z pewnością zrobi wrażenie na drogach, ale także i poza nimi.