Leasing Wynajem: Alternatywna Forma Finansowania Twojego Pojazdu

jagaha / Pixabay

Coraz więcej osób zastanawia się nad alternatywnymi formami finansowania posiadania samochodu. Zamiast zaciągać kredyt lub płacić gotówką, warto zastanowić się również nad leasingiem wynajem. Dlaczego warto wybrać tę opcję? Oto pięć powodów!

  1. Niskie koszty

Leasing wynajem jest jedną z najtańszych form finansowania zakupu samochodu. Dzięki tym rozwiązaniom masz możliwość wynajęcia auta już od kilkuset złotych miesięcznie, co stanowi znacznie mniejszy koszt niż w przypadku kredytu czy płacenia gotówką za samochód.

  1. Brak konieczności zdobycia dodatkowych środków finansowych

Jeśli planujesz kupić samochód za gotówkę, musisz zdobyć odpowiednią ilość pieniędzy. W przypadku kredytu również musisz przejść przez procedurę weryfikacji zdolności kredytowej. W leasingu wynajem wystarczy regularne opłacanie rat za wynajem samochodu.

  1. Wymiana samochodu na nowszy model

Jeśli decydujesz się na leasing wynajem, masz możliwość podpisywania umowy na określony czas, czyli np. 2-3 lata. Po tym czasie możesz zwrócić samochód i wykupić kolejny model. Dzięki temu zawsze jeździsz na najnowszym sprzęcie.

  1. Możliwość wykupienia samochodu

Jeśli po okresie wynajmu zdecydujesz się na wykupienie samochodu, będziesz miał do tego realną możliwość. Część wpłat, jakie poczyniłeś, zostaną zaliczone na poczet wykupu samochodu.

  1. Oszczędność czasu

Leasing wynajem to szybka i prosta procedura. Dostępna jest dla każdego, nawet jeśli nie posiada się dużej ilości środków finansowych. W dodatku wszystkie formalności są wykonane przez firmę leasingową, a Ty musisz jedynie podpisać stosowną umowę.

Podsumowanie

Leasing wynajem to alternatywna forma finansowania posiadania samochodu. Jest to tańsza opcja niż kredyt lub płacenie gotówką, a dodatkowo nie wymaga zdobywania dodatkowych środków finansowych. Dzięki wynajmu samochodu masz możliwość jeżdżenia na najnowszym sprzęcie oraz szybkim i prostym załatwieniu wszystkich formalności.