Sprawdź jak usprawnić ewidencję przebiegu pojazdu dla celów VAT!

Co cechuje dobry system? Przede wszystkim prostota i intuicyjność użycia. Dokładnie to można znaleźć w elektronicznej ewidencji przebiegu pojazdu dla celów VAT, którą oferuje IKOL. Rozwiązanie jest przejrzyste i znacznie ułatwia rozliczanie kosztów. Jest nie tylko sporą automatyzacją w firmie, ale też usprawnieniem dla pracodawcy i sprawiedliwym systemem wobec kierowców. Sprawdź co możesz dzięki niemu zyskać w swojej flocie samochodowej!

Elektroniczna ewidencja przebiegu pojazdu, z którą odliczysz do 100% VAT!

Jest to jedno z rozwiązań, które najbardziej przypada do gustu przedsiębiorcom – ewidencja przebiegu pojazdu, którą można wygenerować za pomocą kilku kliknięć. Jest to możliwe dzięki modułowi GPS zamontowanemu w pojeździe służbowym. Zbiera on dane, które po przetworzeniu tworzą w systemie IKOL gotowe raporty. Księgi i zeszyty odchodzą do lamusa przy tak nowoczesnym rozwiązaniu!

Warto przypomnieć, że elektroniczna ewidencja przebiegu pojazdu dla celów VAT od IKOL spełnia w całości wymogi ustawowe, pozwala więc na odliczenie do 100% podatku. Jest to niewątpliwie jedna z największych oszczędności dla przedsiębiorcy, który może odliczyć takie rzeczy jak zakup auta, paliwo, serwisowanie czy nawet myjnia.

Stały podgląd na poziom paliwa z ewidencją przebiegu pojazdu!

Jednak usługi z modułem GPS od IKOL nie kończą się tylko na elektronicznej ewidencji przebiegu pojazdu – równie ważna dla przedsiębiorców okazuje się stała kontrola paliwa. Kradzieże lub manipulowanie przy kosztach były kiedyś zmorą właścicieli flot. Teraz zjawisko ma dużo mniejszą skalę, jednak nadal występuje. Każdy właściciel floty samochodowej powinien więc uważnie przyjrzeć się temu rozwiązaniu. Dzięki niemu poziom paliwa jest pod ścisłą kontrolą i nie ma szans, aby go oszukać.

Analiza stylu jazdy kierowcy, czyli ecodriving z IKOL!

To jak użytkowany jest pojazd ma spore znaczenie. Zbyt dynamiczna jazda, gwałtowne manewry czy zbytnia eksploatacja pojazdu to nie tylko dodatkowe koszty serwisowe, ale też sprawianie zagrożenia na drodze. W ich wyniku może dojść do wypadku, który wyłączy samochód na stałe lub na dłuższy czas. Takie straty warto zdecydowanie ograniczyć zanim wystąpią.

Z pomocą przychodzi pakiet analizy stylu jazdy kierowcy, który jest dostępny z ewidencją przebiegu pojazdu. Dzięki niemu przedsiębiorca ma dokładny wgląd w to jak auto było użytkowane na trasie. Dodatkiem są alerty, które są wysyłane na bieżąco za każdym razem, gdy auto jest niepoprawnie eksploatowane. Jeśli jeden samochód używa więcej niż jeden kierowca przydatny będzie też ranking użytkowania pojazdu – dzięki temu pracownicy unikną odpowiedzialności zbiorowej, a pracodawca będzie mógł dotrzeć do samego źródła problemu.

Pakiet raportów i alertów w ewidencji przebiegu pojazdu!

Dokładne raportowanie jest bardzo ważne w firmie – umożliwia rzetelny podgląd na to jakie błędy są popełniane oraz ich eliminowanie. Z elektroniczną ewidencją przebiegu pojazdu jest to możliwe, ponieważ przedsiębiorca otrzymuje cały pakiet raportów. Wśród nich znajdą się niezwykle przydatne analizy przejazdów, podróży czy raporty dzienne.

Jeśli elektroniczna ewidencja przebiegu pojazdu, to tylko z IKOL!

To tylko niektóre z cech systemu elektronicznej ewidencji przebiegu pojazdu, które możesz zaimplementować w swojej firmie, aby poczynić oszczędności i wyeliminować problemy. Wystarczy montaż modułu GPS i otworzy się przed Tobą morze możliwości. Jeśli jesteś zainteresowany wprowadzeniem takich usprawnień w swojej firmie, koniecznie wejdź na stronę ikol.pl i zobacz co jeszcze znajduje się w ofercie!