Ubezpieczasz samochód w Ełku? O tym warto wiedzieć!

Własny samochód to duża wygoda, ale też i szereg obowiązków. Wiążą się one m.in. z koniecznością posiadania odpowiedniego ubezpieczenia. W Ełku zainteresowanie takimi polisami systematycznie rośnie wraz ze zwiększającą się liczbą rejestrowanych tu aut.

Ubezpieczenia komunikacyjne – dlaczego ich potrzebujesz?

W myśl obowiązujących w Polsce przepisów każdy właściciel pojazdu mechanicznego – nie tylko samochodu, ale też np. motocykla – musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Ełk jest jednym z wielu polskich miast, gdzie oferta w tym zakresie dostępna jest stacjonarnie oraz online. Komunikacyjne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej można wykupić praktycznie u każdego ubezpieczyciela, np. w PZU. Bardzo ważne jest zachowanie ciągłości ubezpieczeniowej – bez ani jednego dnia przerwy. W przeciwnym razie kierowca musi liczyć się z konsekwencjami w postaci kar finansowych. Z OC kierowcy wypłacane są świadczenia dla poszkodowanych w zdarzeniach związanych z ruchem pojazdu. Bardzo często OC jest sprzedawane w pakiecie z AC – z uwagi na dość wysoką cenę autocasco taka opcja się kalkuluje. Jest dużo powodów, dla których warto mieć ubezpieczenie AC. Ełk co roku odnotowuje wiele zdarzeń skutkujących uszkodzeniami, zniszczeniem lub utratą samochodu. Stosowna polisa gwarantuje odszkodowanie pozwalające pokryć poniesione straty – jej brak oznacza dokładnie tyle, że właściciel pojazdu płaci za wszystko z własnej kieszeni.

Ubezpieczenia komunikacyjne – na co zwracać uwagę?

Przy zakupie OC kluczowe znaczenie ma cena – im niższa, tym lepiej. Niezależnie od tego, jaka jest wysokość składki, zakres ochrony tego ubezpieczenia jest jednakowy dla wszystkich kierowców, niezmienna pozostaje również suma gwarantowana. Nie ma możliwości uzyskania lepszych warunków ubezpieczenia za dodatkową opłatą. W przypadku AC sprawa wygląda inaczej – na względzie trzeba mieć przede wszystkim zakres ochrony. W tym obszarze jest wiele wariantów do wyboru – warto omówić sprawę z agentem ubezpieczeniowym, aby znaleźć optymalne rozwiązanie odpowiadające indywidualnym preferencjom. Należy też brać poprawkę na to, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe ustala wysokość składki według własnych kryteriów – nie wszędzie są one takie same, stąd właśnie biorą się niekiedy spore rozbieżności w cenach ubezpieczeń. Wypada tu przypomnieć, że parametry auta takie jak marka, model, wiek czy pojemność silnika też wpływają na cenę ubezpieczenia. Najlepszym sposobem na znalezienie ubezpieczenia komunikacyjnego jest porównywanie ofert.