Kultowe Samochody Filmowe, które Stały się Legendami

Sponchia / Pixabay

W historii kina pojawiło się wiele samochodów, które stały się ikonami popkultury i z miejsca zdobyły rzesze fanów. Oto lista kultowych samochodów filmowych, które stały się legendami.

 1. DeLorean DMC-12 – Powrót do przyszłości
  Ten futurystyczny samochód, zaprojektowany przez Johna DeLoreana, stał się kultowy po premierze filmu “Powrót do przyszłości” z 1985 roku. W filmie DeLorean DMC-12 był maszyną czasu, którą Marty McFly (Michael J. Fox) i doktor Emmett Brown (Christopher Lloyd) podróżowali w czasie. To auto zyskało wiele fanów i nadal jest symbolem całej serii filmów.

 2. Batmobile – seria Batman
  Batmobile to symbol mrocznego rycerza z serii filmów o Batmanie. Istnieje wiele wersji tej ikonicznej maszyny, ale każda z nich jest spektakularna i niezapomniana. Wersja z 1989 roku, zaprojektowana przez Tima Burtona, stała się szczególnie kultowa. Ten ogromny, czarny pojazd z symbolami nietoperza jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych samochodów filmowych w historii kina.

 3. Ford Mustang GT Fastback – Bullitt
  Ten amerykański samochód stał się kultowy dzięki filmowi “Bullitt” z 1968 roku, w którym pojawia się kultowa scena pościgu ulicznego. Steve McQueen, grający główną rolę, prowadzi łamacza prawa przez ulice San Francisco, co zrobiło wrażenie na widzach do dziś. Ford Mustang GT Fastback zyskał kolejną popularność, z powrotem w 2019 roku, kiedy to Ford wyprodukował limitowaną edycję tego auta.

 4. Aston Martin DB5 – seria o Jamesie Bondzie
  Ten angielski samochód stał się synonimem Jamesa Bonda. Aston Martin DB5 pojawia się w kilku filmach z serii “o agencie 007”, ale to w “Goldfingu” z 1964 roku ten samochód zyskał największą popularność. Ten luksusowy, sportowy samochód był idealny dla Bonda – elegancki, szybki i dyskretny, ale jednocześnie wyjątkowo niebezpieczny. Aston Martin DB5 to jeden z najbardziej rozpoznawalnych samochodów filmowych w historii kina.

 5. 1970 Dodge Charger R/T – Dni gromu
  Ten amerykański samochód stał się kultowy dzięki filmowi “Dni gromu” z 2000 roku. To ogromne, mocne auto było idealnym modelem dla grupy przestępców, którzy okresowo rabowali banki i uciekali z miejsca przestępstwa. Dodge Charger R/T zyskał wiele fanów i jest ceniony przez miłośników motoryzacji dziś.