Najlepsze Samochody Sportowe dla Amatorów Driftu

MstfKckVG / Pixabay

Samochody sportowe idealne do driftu

Drifting jest jednym z najpopularniejszych rodzajów motorsportu, zwłaszcza wśród miłośników japońskich samochodów i tuningowania. To sztuka prowadzenia samochodu bocznym driftem na zakrętach, wykorzystując równowagę i prędkość. Nie każdy samochód nadaje się do driftu, ponieważ wymaga pewnych cech, takich jak moc, lekkość i umiejętność łatwego kontrolowania samochodu. Oto pięć najlepszych samochodów sportowych dla amatorów driftu.

  1. Nissan 350Z

Ten samochód jest jednym z najczęściej wykorzystywanych do driftu na całym świecie i nie bez powodu. Pod maską znajduje się silnik o mocy 276 KM, który zapewnia odpowiednią siłę, aby łatwo prowadzić go w boczne slajdy. Ponadto, 350Z ma odpowiednio zaprojektowaną balance już od samej produkcji, co pozwala na kontrolowanie prowadzenia na zakrętach.

  1. Toyota GT86/Subaru BRZ

Ten samochód z początku nie wygląda, jakby był zbyt mocny, aczkolwiek posiada nie tylko niskie środek ciężkości, ale także 2-litrowy silnik o mocy 203 KM. Dzięki temu samochód zapewnia idealne warunki do driftowania. GT86 i BRZ to także bardzo popularne samochody w tuningowym świecie driftu.

  1. Mazda RX-7

Mazda RX-7 posiada legendarny silnik rotacyjny o mocy 252 KM, który nie tylko zapewnia moc, ale także charakterystyczne dźwięki w trakcie prowadzenia. Idealny wybór dla tych, którzy chcą dostarczyć sobie dodatkowej dawki emocji podczas driftowania.

  1. BMW E36

BMW E36, klasyczny model przeszłości, również jest bardzo popularnym samochodem do driftu, ponieważ posiada dość mocny silnik o mocy 150 – 200 KM i balance, która daje moc controlowania samochodem podczas driftu. E36 obsługuje również sporo tuningu, co daje przedsiębiorczości jakieś możliwości.

  1. Nissan Silvia S15

S15 to kolejny samochód Nissan, który zawsze można znaleźć na wyścigach driftu. Posiada 2.0-litrowy silnik o mocy 247 KM, który zapewnia ostrą jazdę i lekkość prowadzenia, co umożliwia łatwe boczne slaje.

Podsumowanie

Driftowanie to sztuka, ale wybór odpowiedniego samochodu jest kluczowy dla zadowolenia z doświadczenia i pozwala na cieszenie się sportem w najlepszy możliwy sposób. Nissan 350Z, Toyota GT86/Subaru BRZ, Mazda RX-7, BMW E36 i Nissan Silvia S15 to najlepsze samochody dla amatorów driftu. Wejdź na tor i spróbuj swoich sił!